DNA Theme: Premium WordPress šablona úplně zdarma?

Premium šablony jsou, alespoň dle mého dojmu, stále využívanější u všech typů webových stránek. Nabídka se neustále zvětšuje a ceny jsou už od pár dolarů, takže to rozhodně není žádný velký náklad.

Už víte, že není dobrá cesta zkoušet ušetřit a stahovat premium šablony z warezu (viz Warez na WordPressu je vždycky pr*ser). Co když vám ale řeknu, že můžete mít premium šablonu, stejnou jako najdete např. na ThemeForest, úplně zdarma? Není to žádný chyták.

DNA theme – premium WordPress šablona zadarmo

Nedávno jsem koukal po populárních šablonách (Astra apod.), abych měl přehled, a už ani nevím jak, ale narazil jsem na šablonu DNA. Na první pohled je to klasická premium šablona, kterých na ThemeForest najdete desítky.

Rozdíl je však v ceně, ta nižší být nemůže, neboť na stránkách mají uvedeno, že si myslí, že prémiová šablona pro WordPress by měla být dostupná všem, i těm kteří mají malý/žádný rozpočet. Možná teď čekáte, že bude osekaná a nekvalitní.

Co DNA šablona obsahuje

Skutečnost je taková, že DNA Theme má prakticky vše, co od placené šablony očekáváte. Najdete zde připravené layouty, ovládací panel DNA Options s možností nastavit vše od fontů až po preload. Dále jsou zde např.:

Ano, DNA Theme obsahuje placené pluginy v hodnotě téměř 160 dolarů. Zkrátka plnohodnotná výbava, kterou lze čekat u placené univerzální šablony. To vše zcela zdarma.

Kde je háček?

Asi se vám teď honí hlavou, že v tom musí být nějaký háček. Byznys model postavený na tom, že dáváte zdarma WordPress šablonu, která by se na ThemeForest běžně prodávala za 30-60 $, nedává úplně smysl, že?

Háček v tom téměř žádný není. Zkusil jsem ji stáhnout a nainstalovat a podařilo se. Je sice potřeba vyplnit platbu na 0 $ a aktivovat e-mailem, ale vše funguje včetně pluginů. Nastavení je zde jako u běžných premium šablon, takže věřím, že se s tím dá udělat solidní web. Já pro ni využití nemám a WPBakery Page Builder mi upřímně nesedí, ale pro naučení se s ním je to asi ideální (bezplatná) cesta.

Jediným problémem, nebo „háčkem“ chtete-li, je nutnost manuálních aktualizací. Bezplatná verze má všechny funkce kromě automatických aktualizací přes WordPress a prioritní podpory, to můžete získat upgradem na placenou verzi za 29 $/rok. Je to tedy lehký freemium model.

Osobně bych to doporučil na vyzkoušení těm, co ještě nikdy nepracovali s premium šablonou. Mohou si snadno osahat jak to vypadá, když je nastavení podstatně více, vyzkoušet pluginy atd. Když na tom postaví pěkný web a budou spokojeni, mohou jen upgradovat, aby nemuseli nahrávat aktualizace přes FTP.

Veškeré informace o DNA Theme najdete na oficiální stránce, včetně ukázek.