Jak ve WordPressu zakázat komentáře u článků

Komentáře jsou skvělý způsob, jak od návštěvníků získat zpětnou vazbu či diskutovat o tématu. Jenže možná máte WordPress pouze pro vytvoření stránek, které informují a komentáře tak nejsou žádoucí.

Způsoby, jak komentáře u článků a stránek zakázat existují především dva:

  1. U daného příspěvku/stránky v boxu Komentáře.
  2. Nastavení > Komentáře pro obecné pravidlo pro všechny nové příspěvky.
Nastavení komentářů ve WordPress
Nastavení komentářů ve WordPress

Je důležité si pamatovat, že změnou obecného nastavení nebude změněno nastavení u již publikovaných příspěvků. Zakázání/povolení se promítne až u nově vytvořených. To může být problém, pokud máte větší množství článků a stránek, kde jsou komentáře povoleny.

Jak zakázat komentáře u publikovaných příspěvků

WordPress naštěstí nabízí možnost provádět hromadné úpravy příspěvků a stránek. Stačí jít např. na Přehled příspěvků a vybrat všechny články, u kterých chceme změnit nastavení komentářů. Poté na začátku/konci seznamu z nabídky Hromadné úpravy vybereme možnost Upravit a klikneme na tlačítko Použít.

Otevře se nabídka s označenými články a možnosti editace některých parametrů. Zde lze pro všechny vybrané příspěvky Povolit/Nepovolit komentáře, volbu pak potvrdíme tlačítkem Aktualizovat.

Tento postup je poměrně jednoduchý, ale problém může být, pokud máte velké množství příspěvků. Stejný proces by bylo nutné opakovat na řadě stránek, popřípadě zvětšit vypisovaný počet příspěvků. Lze to vyřešit některými pluginy.

Například pokud používáte plugin WP-Optimize na čištění databáze, tak ten ve svém nastavení nabízí i možnost povolit/zakázat komentáře u všech již publikovaných článků. Ušetřit si tak můžete několik kliknutí (pokud ho již máte).

WP-Optimize komentáře
Zapnutí/vypnutí komentářů ve WP-Optimize