Odpovědi na nejčastější otázky týkající se WordPressu

Seznamujte-li se teprve s tvorbou webových stránek pomocí redakčního systému WordPress, pak vám možná už „jde hlava kolem“ ze všech dostupných informací, které lze na internetu nalézt. Účelem tohoto článku je odpovědět na základní a často se opakující dotazy. Článek je pravidelně aktualizován a rozšiřován o další otázky.

Google SEO optimalizace

Jak zapnout SEO ve WordPressu

SEO, neboli také optimalizace pro vyhledávače, to je velké téma i uživateli WP. Většina z vás je pravděpodobně zvyklá vybrat šablonu, přidat článek, obrázky, stránku a je hotovo. Už méně lidí se pouští do úprav kódu šablony a zjišťování, zda je z pohledu SEO vše správně. Předem upozorňuji, že toto … Pokračovat ve čtení »

Instalace WordPressu návod

Jak nainstalovat WordPress

Instalace WordPressu, to je první úkon, který je potřeba provést pro to, abyste tento redakční systém mohli používat. Návod je určen zejména těm, kteří nemají velké zkušenosti s tvorbou webových stránek. Co je potřeba pro instalaci WordPressu Než se pustíme do nastavování samotného WP, je potřeba mít připraveno několik „drobností“, … Pokračovat ve čtení »

Zakázané komentáře WordPress

Jak ve WordPressu zakázat komentáře u článků

Komentáře jsou skvělý způsob, jak od návštěvníků získat zpětnou vazbu či diskutovat o tématu. Jenže možná máte WordPress pouze pro vytvoření stránek, které informují a komentáře tak nejsou žádoucí. Způsoby, jak komentáře u článků a stránek zakázat existují především dva: U daného příspěvku/stránky v boxu Komentáře. V Nastavení > Komentáře pro … Pokračovat ve čtení »